strona 1 z 1
AutorObsesja przechodząca w nienawiść
10 Lut 2021 o 13:33
Zapytanie do Administracji w sprawie:

link

Zgłosiłam do usunięcia. Nie za "pomniki", bo różne fajne dzieła i dziełka znajdują się w rozmaitych - nie tylko europejskich, lecz i polskich, związanych z określonymi legendami - miastach, np. w Pacanowie. Nie jestem zwolenniczką pomnikomanii nawet w przypadku świętego Papieża Jana Pawła II z wszechobecnym przy nim Czesławem Dźwigajem, jednak permanentne szczucie oraz plucie uważającej się za literatkę kobiety w stosunku do znienawidzonej przezeń [teraz rządzącej partii i jej szefa] zaczyna mi trącić ... szaleństwem.

Można kogoś nie znosić: pełna zgoda; można życzyć przegranych / wygranych wyborów: ludzkie reakcje, ale żeby tak zionąć bolszewicko-nazistowską nienawiścią wobec tych, którzy w tych demokratycznych wyborach wygrali, to zaczyna przekraczać cywilizowane poczucie społecznego - nazywanego tolerancją - współżycia społecznego.

Na literackim - zaakcentujmy - literackim Portalu, gdzie w jego Regulaminie zaznaczono wyraźnie, iż na PubliXo polityki ma nie być!
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
11 Lut 2021 o 13:59
Nie trzeba było czekać dłużej na odpowiedź:

"MichalszkaKCz
 (autor), 7 godz. temu (06:32)
Ojej, Janko, z tą kobietą chyba rzeczywiście jest coś nie tak. Bo żeby na tyle osób niemalże jednocześnie aż tak bardzo pluć jadem nienawiści a co rusz zasłaniać się Dekalogiem, to inaczej myśleć nie można... Swoimi tekstami i komentarzami — sama sobie wystawia opinię. Na forum także.
Kurczę... naprawę jest mi jej żal"

I:PRZYPOMNIENIE REGULAMINU:

"doprecyzowanie regulaminu (tematyka polityczna)
W związku z tym, że prośby o nieporuszanie tematów politycznych oraz niekomentowanie zachowań/poglądów osób publicznych są nieskuteczne, doprecyzowany został regulamin:

"Teksty muszą mieć charakter utworu literackiego. Nieakceptowane są teksty stanowiące manifest poglądów politycznych autora, obraźliwe dla wyborców jakiejkolwiek opcji politycznej bądź dokonujące oceny postępowania osób publicznych".

Pytanie za zero punktów: Zatem kto tu jest tak naprawdę "nienormalny"? I kto tym "jadem nienawiści pluje"??? [zob. postulat dotyczący opisanego tekstu].
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
11 Lut 2021 o 20:02
Więcej niż bezczelność!

Cytat:

"MichalszkaKCz (autor), 33 min. temu (19:25)
Hardy, chyba masz rację... A tak się może stać.
Jeśli zaś chodzi o ową użytkowniczkę, to jak widać, już mało kto się z nią liczy, a szkoda, bo ma dużą wiedzę. No ale cóż, ma strasznie podły charakter i koniec końców sama dołki pod sobą kopie... Dlatego mi jej żal, bo to w sumie nieszczęśliwa kobieta."

Nie dość, że zabroniona Regulaminem, polityka, która przebija z niemal każdego tekstu, to na dodatek personalne inwektywy!
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
16 Mar 2021 o 19:36
Dawno był spokój :]

link

I oczywiście wyrazy-wytrychy, bo na inne autorki zwyczajnie nie stać z jej - oczywiście - ulubionym "chamstwem" na planie pierwszym. Niczym portret wodza rewolucji na pierwszomajowym pochodzie. Zazwyczaj w rękach osobnika ze złamanym nosem, bo był to emerytowany bandzior od mokrej, czytaj ubeckiej, roboty.
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
16 Mar 2021 o 19:38
Dawno był spokój :]

link

I oczywiście wyrazy-wytrychy, bo na inne autorki zwyczajnie nie stać z jej - oczywiście - ulubionym "chamstwem" na planie pierwszym. Niczym portret wodza rewolucji na pierwszomajowym pochodzie. Zazwyczaj w rękach osobnika ze złamanym nosem, bo był to emerytowany bandzior od mokrej, czytaj ubeckiej, roboty.

A PubliXowy Regulamin leży sobie w kącie na grzbiecie i piszczy...
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
16 Mar 2021 o 19:39
Dawno był spokój :]

link

I oczywiście wyrazy-wytrychy, bo na inne autorki zwyczajnie nie stać z jej - oczywiście - ulubionym "chamstwem" na planie pierwszym. Niczym ten portret wodza rewolucji na pierwszomajowym pochodzie. Zazwyczaj w rękach osobnika ze złamanym nosem, bo był to emerytowany bandzior od mokrej, czytaj ubeckiej, roboty.

A PubliXowy Regulamin leży sobie w kącie na grzbiecie i piszczy...
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
16 Mar 2021 o 21:54
Żeby nie pisać z czapy:

link

Lecz tymczasem nadproducentka słów z bliskiego zachodu zieje bez przerwy tym swoim słowotokiem gorzej niż najsmrodliwszy potwór z Armagedonu, posiłkując przy okazji wyrwanymi z kontekstu cytatami: raz Naczelnika Tadeusza Kościuszki, kiedy indziej Marka Twaina. No i oczywiście bez swego tradycyjnego rympałowego motu pt. "chamstwo" to już kłapaczką żadną miarą nie ruszy. Pewnie zaklinowałyby się jej skorodowane żuchwy?

Z ciekawości sprawdziłam słownik frekwencyjny w publikacji autorstwa bardzo zasłużonego śp. Profesora Walerego Pisarka (1931-2017): "Frekwencja wyrazów w prasie. Wiadomości - Komentarze - Reportaże." Kraków 1972: Ośrodek Badań Prasoznawczych, część II, gdzie - o dziwo! - w sporządzonym skrupulatnie wykazie ani raz nie występuje wyraz "chamstwo" [i słowa zeń pochodzące] choć przecież się o niejednym mówiło: "kawał chama", "wejść na chama", "chamio" czy inny "cham zbuntowany" :-D

Wobec niniejszego, tu znowu odwołam się do mądrości mojego podwórkowego Koleżeństwa, z którym - mocno przesianym przez czas - od czasu do czasu i nawet przy pandemii - spotykamy się u siebie w domach przy herbacie / kawie, a które wtedy typom jak opisana nadproducentka słów WYJĄTKOWO GŁOŚNO odpowiadały: "KTO SIĘ PRZEZYWA, TEN SAM SIĘ TAK NAZYWA!!!"
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
17 Mar 2021 o 14:11
Od pewnego czasu opisywana użytkowniczka jak wulgarnie nie zaatakuje rządu [rzecz jasna "chamskiego"] co wyraźnie zabrania Regulamin, to - choć niby jako niereligijna - pisze paszkwile na temat "katolików" i kościoła w Polsce, grając na przysłowiowym nosie innym, których to boli.

Regulamin niby zabrania, forumowicze zgłaszają na ten temat uwagi, zaś ta, mieniąca się pisarką, przekształca Portal w zwyczajnego, rodem od od "Ogólnopolskiego Strajku Kobiet", szmatławca.

Że nie są to moje wymysły [podobno zdaniem jej i doń podobnych "kobiety nieszczęśliwej, zgorzkniałej, zakompleksionej" lub coś w tym stylu] to podaję niżej link do najostatniejszej informacji:

link
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
22 Mar 2021 o 15:44
Droga Befano "Ograniczona" - to, że pani wstawia kropki zamiast liter w wulgaryzmach jest w pani oczach czymś bardziej moralnym czy kulturalnym? Sądzi pani, że te wszystkie przytyki kierowane m.in. do mnie, ale w obronie uczuć religijnych czy wizji światopoglądowych są czymś delikatniejszym? Otóż dla mnie i dla WIĘKSZOŚCI SPOŁECZEŃSTWA, ten fanatyzm religijno-polityczny na szycie władzy i w kościołach jest równie, a nawet bardziej obraźliwy, ponieważ przez obecną władzę to my jesteśmy dyskryminowani i pozbawiani możliwości wyboru w kwestiach, które mogą zaważyć na całym naszym życiu!
22 Mar 2021 o 22:58
szumbuszu napisał:
Droga Befano "Ograniczona" - to, że pani wstawia kropki zamiast liter w wulgaryzmach jest w pani oczach czymś bardziej moralnym czy kulturalnym? Sądzi pani, że te wszystkie przytyki kierowane m.in. do mnie, ale w obronie uczuć religijnych czy wizji światopoglądowych są czymś delikatniejszym? Otóż dla mnie i dla WIĘKSZOŚCI SPOŁECZEŃSTWA, ten fanatyzm religijno-polityczny na szycie władzy i w kościołach jest równie, a nawet bardziej obraźliwy, ponieważ przez obecną władzę to my jesteśmy dyskryminowani i pozbawiani możliwości wyboru w kwestiach, które mogą zaważyć na całym naszym życiu!


link
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
24 Mar 2021 o 14:13
Droga Befano "Ograniczona" - to, że pani wstawia kropki zamiast liter w wulgaryzmach jest w pani oczach czymś bardziej moralnym czy kulturalnym? Sądzi pani, że te wszystkie przytyki kierowane m.in. do mnie, ale w obronie uczuć religijnych czy wizji światopoglądowych są czymś delikatniejszym? Otóż dla mnie i dla WIĘKSZOŚCI SPOŁECZEŃSTWA, ten fanatyzm religijno-polityczny na szczycie władzy i w kościołach jest równie, a nawet bardziej obraźliwy, ponieważ przez wyczyny owej władzy to my - ludzie poszukujący prawdy - jesteśmy dyskryminowani i pozbawiani możliwości wyboru w kwestiach, które mogą zaważyć na całym naszym życiu!
24 Mar 2021 o 17:33
Przypadek nieuleczalny wierzących w niewiarę, w którą sami jak niejaki Giordano Bruno wierzą, że nie wierzą, choć tego Giordana Bruno chciano ułaskawić. W przypadku walonej w ciemię nadproducentce słów to przypomnę jej najostatniejszy cytat-odkomentarz:

"Co by było, Rozar? A to by było, że ludzie wierzący w Boga nosiliby go w sercu i przede wszystkim myśleli samodzielnie. Wtedy też nie byłoby potrzeby z wiary robić wielkich instytucji, w których bardzo często tzw. duszpasterze robią wiernym wodę z mózgu... i uczą nienawiści, a nie miłości bliźniego. Ot co!"

Na razie to wy stworzyliście gilotyny, łagry, obozy koncentracyjne, Pol Pota, Mao, obozy reedukacyjne etc. Bidusie jedne... ;-)

Zresztą przedmówca / przedmówczyni poprzez swoją retorykę osobliwie kojarzy mi się z klonem-pacyną???

Daj Boże, żebym się pomyliła ;-)
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
24 Mar 2021 o 22:23
szumbuszu napisał:
Droga Befano "Ograniczona" - to, że pani wstawia kropki zamiast liter w wulgaryzmach jest w pani oczach czymś bardziej moralnym czy kulturalnym? Sądzi pani, że te wszystkie przytyki kierowane m.in. do mnie, ale w obronie uczuć religijnych czy wizji światopoglądowych są czymś delikatniejszym? Otóż dla mnie i dla WIĘKSZOŚCI SPOŁECZEŃSTWA, ten fanatyzm religijno-polityczny na szczycie władzy i w kościołach jest równie, a nawet bardziej obraźliwy, ponieważ przez wyczyny owej władzy to my - ludzie poszukujący prawdy - jesteśmy dyskryminowani i pozbawiani możliwości wyboru w kwestiach, które mogą zaważyć na całym naszym życiu!


No i Bidusie prześladowane; teraz - moim skromnym zdaniem - ta transmutująca się PubliXowa pacyna? Prawie jak Covid???....
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
21 Kwi 2021 o 07:53
Wolność słowa, gwarantowana jest nie przez ciebie, nie przeze mnie, przez Felusia, przez naszych czy przez waszych - a przez postanowienia polskiej "Konstytucji", której art. 54 regululuje wszelkie nasze co do tego wątpliwości.

Spróbujmy się z nim zapoznać
21 Kwi 2021 o 08:26
emiliapienkowska napisał:
Wolność słowa, gwarantowana jest nie przez ciebie, nie przeze mnie, przez Felusia, przez naszych czy przez waszych - a przez postanowienia polskiej "Konstytucji", której art. 54 regululuje wszelkie nasze co do tego wątpliwości.

Spróbujmy się z nim zapoznać


Zapoznałam się... I co dalej "nadproducentko" komentarzy???
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
strona 1 z 1
© 2010-2016 by Creative Media
×